Doplňky na plastová okna

Stínící technika - žaluzie do plastových oken

Žaluzie patří mezi nejrozšířenější možnost jak zastínit okna proti slunci a taky před lampou z ulice. Je nespočet možností a velký výběr použití a barevných provedení. Výběru žaluzií proto věnujte dostatečnou pozornost a vybírejte podle zařízení domu či bytu nebo komerčních prostorů. Žaluzie slouží jako stínidlo do okna, ale taky může účelně a přitom pěkně oddělit celou místnost nebo třeba jen uschovat různé nevzhledné, ale nutné potřeby pro život jakou je třeba vysavač. Pokud bude správně provedený a promyšlený výběr žaluzií, s kvalitou, které už dnes firmy nabízí, bude Vás pohled na žaluzie těšit dlouhou řadu let. Žaluzie se dnes vyrábí v mnoha odstínech barev a materiálu. Žaluzie prostor zútulní, prosvětlí, oddělí, zastíní – prostě dle Vašeho přání Vám umožní využít jejich možnosti.

Hliníkové žaluzie

stále představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany. Výhodou je především jejich jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost. Hliníkové žaluzie jsou použitelné prakticky do všech typů oken. Dávno není výběr barev omezený pouze na bílou či stříbrnou, ale vyrábí se v mnoha barevných odstínech s lesklým nebo matným povrchem. Každá firma nabízí vzorník dle svých možností.

Hlinikové žaluzie Hliníkové žaluzie - dekory

Látkové vertikální žaluzie

v sobě spojují sluneční clonu s elegantní dekorací interiéru. Tvoří moderní dominantu bytových a kancelářských prostorů a zároveň nahrazují tradiční bytové prvky, jako závěsy a záclony.

Vertkální žaluzie Vertikální žaluzie Vertikální žaluzie vzorník

Rolety

jsou čím dál víc oblíbenější. Především u novostaveb rodinných domů se stávají neodmyslitelnou součástí oken. Díky variabilitě provedení je dnes možno použít rolety pro všechny typy okenních otvorů.

Rolety Rolety

Venkovní žaluzie

se používají zvenčí na okna, tudíž jsou odolné proti teplotním změnám a slouží i jako bezpečnostní prvek. Pokud umístíte žaluzie zvenčí, nejlépe ovlivníte tepelné klima uvnitř. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení a zachytávají přímé sluneční světlo a chrání před zářením.

Venkovní žaluzie Venkovní žaluzie Venkovní žaluzie

Bambusové žaluzie

jsou z přírodního materiálu a tudíž vhodné do prostorů jako jsou koupelny, chodby, toalety a zimní zahrady. Místnost musí být větraná. Lamely jsou vyráběny lepením štípaných pásků přírodního bambusu, jsou velmi tvrdé a zároveň pružné. Ovládání je možné, jak pomocí velice moderního řetízku, tak klasickým způsobem, tzn. tyčkou a provázkem. Žaluzii lze namontovat v podstatě kamkoliv, do stropu výklenku, před výklenek, na moderní okna s izolačním dvojsklem apod. Lamely se vyrábějí ve dvou rozměrech 25 mm a 50 mm.

Bambusové žaluzie Bambusové žaluziei Bambusové žaluzie

Plisse žaluzie

je moderní nástupce klasických hliníkových žaluzií, místo hliníkových lamem využívá plisse principu ohýbané látky, která se skládá do jednotlivých vrstev v ohybech při stažení a poté při roztažení se opět látka roztáhne. Plisse žaluzie má velkou výhodu oproti hliníkovým žaluziím ve variabilitě pohybu látky, ve výběru látky a možnosti stažení do různých tvarů. Tyto výhody jsou v dnešní době hojně využívány designéry pro docílení atmosféry místností.

Plissé žaluzie Plissé žaluzie Plissé žaluzie

Parapety

Vnitřní plastové parapety

jsou vysoce stabilní a pevné. Povrch je chráněn PVC nebo CPL fólií odolné proti poškrábání a mechanickému poškození. Možnost zvolit z více barevných variant podle vlastního výběru a vkusu i jako bytový doplněk. Vlastnosti plastového parapetu jsou stálobarevnost, tepelná odolnost, voděodolnost, vodotěsnost a snadná údržba. Je velice jednoduchý na montáž. Součástí jsou montážní krytky v barvě zvoleného parapetu.

Plastové parapety

Laminátové parapety – dřevotřískové

jejich předností jsou vynikající stálost barev jednotlivých dekorů, vysoká pevnost a tuhost nosného materiálu i při vyšším zatížení, dlouhá životnost, mechanická odolnost vrchního laminátu, vlhkuodolné provedení, malá tepelná roztažnost, jsou odolné proti běžných domácím čistícím prostředkům a na dotek velice příjemný materiál

Laminátové parapety

Hliníkové parapety venkovní

standardně se dodává ve dvou barvách: hnědá a bílá

Tažené – s povrchovou úpravou eloxováním (přípustná barevná odchylka) nebo komaxitováním. Vyznačují se vysokou odolností proti klimatickým změnám. Povrch je chráněný povětrnostnou fólií PVC. Nenáročná údržba.

Ohýbané - vyráběné z hliníkového plechu z polyesterovým povlakem tloušťky 0,8mm, který se používá na výrobu trapézových plechů a střešních krytin. Je trvanlivý, stálobarevný a nenáročný.

Venkovní parapety

Pozinkované parapety

jsou ve srovnání s ohýbaným hliníkem tužší a povrchová úprava zajišťuje dlouhou životnost materiálu. Taky se dodávají ve standardních barvách bílé a hnědé.

Venkovní parapety pozink

Plastové okna - sítě

Sítě do okna jsou nejen praktický pomocník proti zachytávání hmyzu ale už i elegantním doplňkem do oken a dveří. Jsou sice nenápadné v barvě šedé nebo černé, ale přesto velmi účinné. Sítě do oken se vyrábí ze skelného vlákna potaženého plastem, které dobře snáší změnu teplot při změně počasí.

Firmy mají v nabídce i protipylovou a zesílenou síťovinu.

Dodávají se v rámech dle požadavku zákazníka nebo podle konkrétních potřeb dle stáří oken a typu. Je možné zvolit i barevnou variantu rámu.

Síť v pevném rámu

má výhodu, že se s ní dobře manipuluje a je levnější než ostatní varianty. Je ale potřeba myslet na uskladnění na zimní měsíce a taky na to že je to rám umístěný napevno tak, že se nedostanete na vnější parapet (př. zalít kytky nebo utřít prach). Pokud máte vícedílní okno, umístěte síť je do některé části.

Síť do okna v pevném rámu

Síť do okna bez límce

je vhodná do špaletových nebo starších oken. Uchycuje se pomocí plastového obrtlíku. Rám bez límce je vyrobený z válcovaného hliníku a je ochráněný vypalovacím lakem. Je možné zvolit vhodné barevné provedení /bílá, hnědá, imitace dřeva nebo RAL provedení/.

Uchycení v okně je bezpečné a nedá se odmontovat pouze zvenčí!

Síť do okna bez límce

Síť do oken s límcem

se hodí především do plastových oken a eurooken. Je pevnější a má lepší vzhled. K okennímu rámu jsou možné nainstalovat zvenku i zevnitř a jsou upevněné pomocí otočných háčku, které se nemusí vrtat! Pokud je třeba dotěsnit nejrůznější tvary rámu okna, zvolte rám s límcem z extrudovaného hliníku, který je opatřen těsnícím kartáčkem. Zdvojené vnitřní rohy navíc zpevní síť tak, že zamezí rozevírání rohů sítě řezaných pod úhlem 45o.

Síť do okna s límcem

Sítě do balkónových dveří

či jiných dveřních otvorů se montují pomocí šroubů a pantů do okenního rámu. V nabídce mají firmy i praktické samouzavírací panty, ochranné lišty proti prokopnutí a průlez pro domácího mazlíčka.

Balkonová síť

Posuvné sítě

umožňují dostat se zevnitř na vnější parapet. Jsou vhodné na okna, kde není místo na otvíravé sítě a jsou vedeny v lištách nebo v rámu.

Posuvné sítě v lištách mají víc možností pro uchycení. Buď jen do rámu, nebo k rámu a k podlaze, nebo k podlaze a stropu. Ve spodní části jsou pojezdová kolečka a v horní aretační dílce, které slouží jako fixace k horní liště.

Posuvné sítě v rámu se montují do ostění i rámu. Konstrukce se skládá z rámu vnějšího a jednoho či dvou rámů sítě. Rám pro tuhle síť má taky dole pojezdová kolečka a nahoře aretační dílce.

Posuvná síť

Samonavíjecí sítě

jsou vhodné pro okenní i dveřní otvory. Umísťuji se v horizontální poloze nad oknem a vedou se podél vodících lišt. Mají výborné skladovací vlastnosti, protože v zimě když už síť není potřeba, se prostě jednoduše vytáhnou do kastlíku. Po dveřní otvory je umístění kastlíku ve vertikální poloze.

Samonavíjecí síť

Hlavní navigace